הרקע והניסיון המקצועי שלי מורכבים ואינם שגרתיים.

שלום שמי דר. אלישבע מילוא ואני פסיכותרפיסטית מומחית עוסקת בטיפול נפשי למבוגרים ומתבגרים.

דוקטור במיקרוביולוגיה. בוגרת התכנית לפסיכותרפיה באוניברסיטת ת"א וחברה במרכז וויניקוט לפסיכותפיה פסיכואנליטית. מטפלת מתוך הבנה של מצבו של המטופל ומתאימה עצמי בהתכוונות אליו. במהלך שנות עבודתי ,הן במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" והן בקליניקה פרטית, צברתי ניסיון רב של טיפול פסיכולוגי.

מטפלת בקליניקה פרטית בתל אביב. בעבודתי הטיפולית משלבת בין הגישה הפסיכודינאמי (יחד עם הבנה נוירולוגית) ויחד עם עקרונות טיפול מהגישה הקוגניטיבית – התנהגותית (CBT), בהתאם לצרכיו האישיים של המטופל. אני מטפלת בדיכאון, בחרדה, בביטחון עצמי נמוך בבלבול בזהות המינית, קשיים בזוגיות, ,בעיות בעבודה. כשיש תחושה של חוסר מוצא.

אני מאמינה ביכולתה של השעה הטיפולית לייצר שינוי, ולהביא להקלה במצוקות החיים עימן אנו מתמודדים. השעה הטיפולית היא בית חם .שעה מיוחדת שיש בה הקשבה אחרת למה שמתרחש אצלך. באמצעות הקשר הטיפולי, נביא להבנה טובה יותר של ההתמודדיות הרגשיות, ולמתן המענה והכלים הנחוצים לצורך השינוי.

מאחורי ניסיון בעבודה קלינית של למעלה מ 20 שנה, מתוכם 15 שנה במרכז לבריאות הנפש "שלוותה" במחלקה הסגורה ובמחלקה הפתוחה .במהלך שנות עבודתי התמחיתי בטיפול פסיכולוגי באנשים הסובלים מסכיזופרניה, מאניה דפרסיה ,דיכאון, חרדה, אנשים המתקשים ליצור קשר זוגי, שחשים בודדים, מבולבלים לגבי זהותם ונטייתם המינית,שמרגישים שהחיים חולפים לידם ללא משמעות. טיפלתי בטיפול פרטני, במשפחות, זוגות והנחיתי קבוצות טיפוליות.
כאמור, רק בשלב מתקדם בחיי עשיתי הסבה מקצועית ממחקר מדעי לטיפול פסיכולוגי.

אני בעלת תואר Ph.D במיקרוביולוגיה מאוניברסיטת תל אביב. עשיתי התמחות פוסט-דוקטוראט במכון ויצמן ובאוניברסיטת מסצ´וסטס, מחקר בתחומים של גנטיקה מולקולארית של סרטן והנדסה גנטית ,במקביל עסקתי במחקר ובהוראה והדרכת סטודנטים.

במהלך שנים אלה התגבשה בי ההחלטה שברצוני לעבוד עם אנשים ולא עם מולקולות,שהרצון והצורך לעזור ולהבין את נפש הזולת קרוב לי יותר ממחקר והבנת המבנה הכימי. מסיבה זאת עשיתי את ההסבה מקצועית לפסיכותרפיה.

העבר המדעי שלי מלווה אותי עד היום בהבנת השפעת התהליכים ההדדיים של תכונותינו המולדות והסביבה שבה גדלנו על גיבוש אישיותנו.

אל הקליניקה שלי מגיעים כיום אנשים המרגישים שחייהם קשים מכפי שהיו רוצים; אנשים שחשים לא מסופקים, שאינם מגשימים את עצמם באופן מלא, שמרגישים תקועים בזוגיות או בקריירה, חווים בדידות או פחדים ומחפשים כיוון ומשמעות. אנשים אלו החליטו שהם רוצים לחיות חיים טובים יותר ופנו לטיפול.

אשמח להיות לעזר גם לכם.